AZERBAYCANLI YAZARDAN FETHİYEDE İMZA GÜNÜ

 

39090067_1837231626357357_6563569369639550976_n

Azerbaycan’lı şair Dr. Mafila Müntezir in  “Kalbimde Bir Dünya Var” adlı şiir kitabı  Türkçe’ye çevirip yayımlandı.

Azerbaycan’da doktorluk yapan Mafila Müntezir, in yeni şiir kitabını SahilKitap Yayınları  imtiyaz sahibi  ve editörü Gonca Aydemir çevirdi, yayınladı ve şairimizin ailesinin ikâmet ettiği Fethiye’de imza gününe  katıldı.

Fethiye’de yapılan imza gününün organizasyonunu şair ve ressam Fethiyeli sanatçı Mine Sarmış Çaylak yaptı.

Fethiye halkının yoğun ilgi gösterdiği imza gününde şair, hayranlarına bol bol kitabını imzaladı.

İmza gününü organize eden Mine Sarmış Çaylak  “Mafila Hanım gibi bir değerle tanışmaktan mutluluk duydum. Şirin ilçemiz Fethiye’de Azerbaycan’lı bir şairimizi ağırlamak bizim için zevkti, büyük bir onurdu. Kitabın kısmeti ve okuru bol olur inşallah” dedi.

“Kalbimde bir dünya var” şiir kitabını Azerbaycan Türkçesinden, Türkiye Türkçesine çeviren, Sahilkitap Yayınevi sahibi, şair, editör Gonca Aydemir ise; ” Mafila Müntezir gibi değerli bir insanın şiirlerini çevirmek benim için zevk oldu. Şairimiz, şiirlerinde, vatan sevgisi, insan sevgisi,  Allah sevgisini ve ahlaki değerleri çok güzel işlemiş. Ben de bilgi ve birikimimle bu güzel ve anlamlı şiirleri Türkiye Türkçesine aktarmaktan  ve Türk Dünyasının ortak paydası olan yazın dünyasına kazandırmış olmaktan son derece mutluyum. Mafila Hanım’ın Azerbaycan’lı olması çalışmama ayrı bir tat verdi. Bu kitap, Azerbaycan Türkçesinden  çeviri olarak dördüncü çalışmamdır. Azerbaycan ve Türkiye kardeşliği benim için çok değerlidir. Bizler, iki devlet bir milletiz” diye konuştu.

39122557_284860358970058_7436248896747077632_n.jpg

Kitabın yazarı Mafila Muntezir ise ”  Kitabımın ilk baskısı geçen ay Azerbaycan’da yapıldı. Türkiye’yi çok seviyorum.  Kültür  ve Turizm Bakanlığında çalışan Ali Saydere Bey’den teklif gelince tereddüt etmeden Türkiye’de de kitabın basılmasını uygun gördüm. Yakınlarımın  Muğla-Fethiye’de yaşıyor olmasından dolayı,  imza günümü burada yapmak, değerli çevirmenim Gonca Aydemir in  fikriydi. Kitabımın bu aşamaya gelmesinde büyük emeği olan, ASKEF Genel Başkanı Savaş Ünal Bey’e, Gonca Aydemir Hanım’a, vesile olan Narıngül Nadir Hanım’a ve Ali Saydere Bey’e, gönüllü olarak, güzel bir organizasyon gerçekleştiren Mine Sarmış Çaylak Hanım’a, kardeşlerime, benim bu özel günümde yalnız bırakmayan değerli okurlarıma ve şiir sever dostlarıma çok teşekkür ederim.

Yaşasın Türkiye Azerbaycan kardeşliği.

dip maf

YAZARLAR.AZ olaraq, sevimli şairəmiz xanım Dr. Mafila Müntezir in  bu uğuruna sevinir və onu  “Kalbimde Bir Dünya Var” adlı yeni kitabının işıq üzü görməsi münasibəti ilə “YAZARLAR”- IN YAZARI “ZİYADAR”  diplomu ilə mükafatlandırırıq. Var olun!!! Uğurlarınız bol olsun!!!

 YAZARLAR.AZ

Bir cavab yazın

Sistemə daxil olmaq üçün məlumatlarınızı daxil edin və ya ikonlardan birinə tıklayın:

WordPress.com Loqosu

WordPress.com hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

Google foto

Google hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

Twitter rəsmi

Twitter hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

Facebook fotosu

Facebook hesabınızdan istifadə edərək şərh edirsinz. Çıxış /  Dəyişdir )

%s qoşulma